07 lutego 2015

Obietnice

Siemanko! Jestem po trochę dłuższej przerwie za co Was najmocniej przepraszam ale natłok obowiązków szkolnych i nie tylko był ostatnimi czasy dość duży.
Wiadomo.. przecież trzeba mieć parę ocen przed feriami, które w moim przypadku rozpoczynają się za tydzień czyli 13 lutego. 

Przechodząc do sedna sprawy. Jak się pewnie domyślacie, post będzie o obietnicach.
Inspiracją do tego była niedawna sytuacja z tym związana. Nie będę jej opisywał, ponieważ myślę, że ta osoba by sobie tego po prostu nie życzyła. 
Czy w dzisiejszych czasach obietnica składana komuś bliskiemu ma znaczenie, jak choćby to miało miejsce kiedyś? A może w ogólne nigdy nie miała takiej wagi, jakiej byśmy sobie tego życzyli?
Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od charakteru osoby, która składa nam obietnicę. Jedni skrupulatnie będą dążyć do tego, aby obietnica doszła do skutku. Choćby nie wiadomo co się działo, to i tak będą walczyć do upadłego. Dla innych zaś są to słowa rzucone na wiatr. Jest też trzeci typ, taki jakby pośrodku. Którzy raz dotrzymują słowa, a raz nie.
Osobiście należę chyba do tej ostatniej grupy. Aczkolwiek zawsze staram się wypełnić wcześniej wypowiedziane słowa natomiast nie zawsze się to udaje. 

Zatem czemu istnieją takie osoby, które tych obietnic nie dotrzymują? Powód może być miliony: krótka pamięć, nieumiejętność spełnienia swoich słów, brak czasu, a co gorsza brak jakiejkolwiek inicjatywy w tym celu, najczęściej z powodu kłamstwa.
Ja zawsze staram wsłuchać drugą osobę dlaczego nie dotrzymała słowa ale czasem po prostu argumentacja jest tak słaba co zdecydowanie świadczy o słowach rzuconych na wiatr. 


Dlatego następnym razem zanim będziecie chcieli coś komuś obiecać, to zastanówcie się dwa razy czy jesteście w stanie ją spełnić, czy jest ona w ogóle realna.
To by było na tyle jeśli chodzi o obietnice. Możecie zostawiać komentarze, pozytywne jak i negatywne.

Standardowo jeśli macie jakiekolwiek prywatne pytania wysyłajcie je na e-maila: cisekblog@gmail.com, odpowiem na każdego maila :)
Do następnego razu!
~Cisek


Ps: link do yt jak zawsze: 

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wpis, jak i blog! :) Będę tutaj do Ciebie zaglądać! <3
    Zapraszam też do mnie ---> http://carolinekarolinakaro.bloog.pl/?smoybbtticaid=6144d6#_=_

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałam już nie jeden wpis i jestem pod wrażeniem Twojej twórczości :)
    Masz talent! Podążaj za tym co jest słuszne dla Ciebie! Liczę na kolejne takie posty ♥

    OdpowiedzUsuń

✅ Zachęcam do wyrażenia swojej opinii.
✅ Podaj także swojego bloga, chętnie zajrzę :)
✅ Staram się odpowiadać na każdy komentarz!